Архів - Україна Incognita
Архів

Новоград-Волинський

Новоград-Волинський, який до 1795 року носив назву «Звягель», відомий, насамперед як Батьківщина Лесі Українки. В місті нині створено музей поетеси.
Вперше назва «Звягель» згадується в Іпатіївському літописі у 1257 році. Пізніше, литовські князі, під владою яких знаходилося місто, дарують його Костянтину Острозькому. За його наказом у 1507 році будується фортеця, яка стає серцем Новограда-Волинського.
Довгий час місто не мало транспортного сполучення. Але вже у 1916 році починає функціонувати пасажирська лінія Шепетівка – Новоград-Волинський – Коростень.

Мерехтіння долі у святій воді

Слобідка-Шелехівська, що знаходиться у Деражнянському районі Хмельницької області налічує лише 188 місцевих жителів.
Не дивлячись на це, у 1989 році в селі було відкрито музей родини Ахматових. В Слобідці похована також мати Анни Ахматової – Інна Еразмівна Стогова.
Слобідка-Шелехівська відома своїм джерелом святого Іллі, навколо якого точиться багато містичних історій.

У всій Малоросії — одне таке місто...

Місто Ніжин, що знаходиться на Чернігівщині, набуло популярності ще у XVII столітті, після того як Богдан Хмельницький у 1648 році вигнав з цієї території польські війська. Гетьман закликав населення до торгової діяльності, залучивши також грецьких торговців для покращення фінансової ситуації в регіоні.
Греки настільки адаптувалися в Ніжині, що почали там будувати школи, церкви, бібліотеки, а самих греків почали називати «ніжинськими». До наших часів збереглися Всіхсв’ятська та Михайлівська грецькі церкви, а також Ніжинські торгові ряди.

Асканія-Нова: єдиний степ у Європі, який не знає плуга

Заповідник «Асканія Нова» (повна назва установи звучить як «Український науково-дослідний інститут тваринництва степових районів «Асканія-Нова»), що зараз підпорядковується Академії аграрних наук України, був заснований у 1874 році Фрідріхом Фальц-Фейном. Фальц-Фейн, будучи людиною заможною, створив зоопарк, адаптувавши і акліматизувавши під умови степу, в якому майже нічого, окрім чагарників не росло, багато видів тварин і птахів. У 1994 році, до речі, його ім’я було присвоєно «Асканії».
Нині заповідна зона знаходиться на території Херсонщини в смт Асканія-Нова Чаплинського району. Територія «Асканії» - це єдиний степ в Європі, який є абсолютно заповідним.

Український Афон: велич і пустота святого місця

Стаття про одну з найдавніших пам’яток історії, мистецтва та культури України – Скит Манявський. Монастир знаходиться на Прикарпатті, поблизу Івано-Франківська і був заснований українським церковно-освітнім діячем Йовом Княгиницьким у 1606 році. Являв собою розвинений культурний і господарський центр, що славився солеварінням та фітотерапій ними навичками ченців.
Нині монастир є історико-архітектурним музеєм. Окрім того, за даними історичних джерел, 28 червня 1998 року на його місці було відкрито Манявський Хресто-Воздвиженський чоловічий монастир Івано-Франківської єпархії Української православної церкви — Київського патріархату.
   
  • Анна Левчук

    Сергій Грабовський

    Андрій Безсмертний-Анзіміров


    Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар