Україна Incognita

Історія і Я

Перші Капетінги й Україна-Русь-2

До популяризації старокиївських духовно-релігійних традицій у середньовічній Західній Європі долучилася зокрема донька Анни Ярославни і короля Генріха І Капетінга — Едігна, яка була їхньою другою дитиною після престолонаслідника Філіпа. Вона народилася у Франції і виховувалася своєю матір’ю в дусі київських церковних традицій, що відзначалися глибокою релігійністю, високим культом любові до ближнього. Приблизно у 19-річному віці Едігна противиться намірам видати її заміж і тікає з королівського двору. Причому послідовний вектор її мандрівки ставить запитання: чи не хотіла вона дістатися до Батьківщини своєї матері, про яку, очевидно, неодноразово чула захоплюючі розповіді французької королеви?

Сімейний альбом України

Власови. - Батько й син - священик та журналіст…

Про Ореста Власова-Овдієнка, який тривалий час працював в українській службі Радіо «Свобода», що натепер замешкав у столиці Баварії Мюнхені, я довідався з публікацій Владислава Проненка та Богдана Гориня, дещо про нього мені розповідав й професор Анатоль Камінський, керівник української редакції Радіо «Свобода», - теперішній Голова Політичної ради ОУН за кордоном, якого у травні 2016-го року я відвідав у північно-американському місті Ворвіку, що у штаті Нью-Йорк. Лише згодом виявилось, що пан Орест побачив світ 30 липня 1937 року в родині греко-католицького священика Олександра Власова та Наталії (нар. Лабенцька) в селі Ґрабар (Grabar), в краї Жумберак (Žumberak), що неподалік столиці Республіки Хорватії Заґреба (Zagreb).
27 травня
1564. Помер Жан Кальвін, французький богослов, реформатор церкви
1753. Завершилось будівництво Андріївської церкви у Києві
1840. Помер Ніколо Паганіні, італійський скрипаль-віртуоз і композитор
1859. Народився Панас Саксаганський, актор, режисер і драматург
1916. Президент США Вудро Вільсон закликав створити Лігу Націй

Батурин: сторінки історії

Це збірник документів і матеріалів - перше археографічне видання, в якому відтворено багатовікову історію Батурина. На сторінках книги вміщено історичні джерела, виявлені в архівосховищах, музеях та бібліотеках Києва, Чернігова, Сум, Батурина, Бахмача, Москви й Санкт-Петербурга, переважна більшість яких уперше запроваджується до наукового обігу.

Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар