Україна Incognita

Історія і Я

Чорна рада 1663 року та її наслідки-2

Головним суперником Сомка за гетьманську булаву став Іван Брюховецький. Останній під час Хмельниччини опинився у стані повстанців. Був записаний у 1649 р. до Чигиринської сотні. Належав до близького оточення Богдана Хмельницького, став його старшим джурою. Виконував і дипломатичні функції. Також займався вихованням Юрія Хмельницького. У 1657 р. супроводжував його на навчання до Київської колегії. За часів гетьманства Виговського Брюховецький теж виконував дипломатичні функції. Отже, Брюховецький належав до еліти гетьманської України. Однак це була «еліта другого сорту», яка виконувала роль слуг при гетьманах.

Сімейний альбом України

Авіаційні бренди Федора Муравченка

До 90-річчя з дня народження Героя України
18 березня 2019 року виповнюється 90 років з дня народження відомого радянського та українського вченого, члена-кореспондента Національної академії наук України, доктора технічних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата державних премій СРСР та України, Героя України, генерального конструктора. Федора Михайловича Муравченка, майбутнього творця двигуна для найбільшого у світі гвинтокрила Мі-26, направили 1954 року після закінчення Харківського авіаційного інституту до Запорізького ОКБ (дослідне конструкторське бюро) авіаційного двигунобудування. Слід зазначити, що після закінчення війни, 1945 року, уряд СРСР ухвалив рішення створити конструкторське бюро авіаційних двигунів у Запоріжжі під керівництвом Олександра Георгійовича Івченка.
23 березня

1918. Українська Центральна Рада оголосила українську мову мовою діловодства
1919. Беніто Муссоліні в Італії створив першу фашистську організацію «Fasci di Combattimento» (Італійський союз боротьби)
1983. Президент США Рональд Рейган уперше з ініціативою розробки Стратегічної оборонної ініціативи (СОІ)

«Підривна література». Андрей Шептицький

Коли вчитуєшся у кращі зразки публіцистичної спадщини митрополита Андрея Шептицького, зокрема послання «Як будувати рідну хату», з котрим має змогу ознайомитися наш читач, — то найбільше вражає мудра, прониклива простота цих писань видатного гуманіста. Не та фальшива простота, що йде від прагнення, завжди згубного, «спуститися» до натовпу з його примітивним, чорно-білим сприйняттям світу, а та простота, котра дається лише воістину духовно просвітленим особистостям, тим, які ціною власних страждань, жорстоких випробувань спромоглися збагнути головне у цьому шаленому, мінливому світі.

Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар